Spotkanie autorskie z Justyną Bednarek

26 listopada 2019 r. na zaproszenie Bibliotek Publicznych naszą Gminę odwiedziła Pani Justyna Bednarek, absolwentka romanistyki, dziennikarka, ilustratorka, autorka wielu bajek dla dzieci.”. Uczestnikami wydarzenia byli uczniowie klasy I – III Szkoły Podstawowej w Sidzinie i Bystrej Podhalańskiej.
Pani Justyna okazała się osobą bardzo ciepłą, życzliwą i wspaniałym rozmówcą, a także niezwykle sympatyczną gawędziarką. Opowiadała nie tylko o swoich książkach, ale także o swoim dzieciństwie, pracy i okolicznościach zastania pisarką oraz skąd czerpie pomysły i inspiracje do tworzenia swoich prac. Autorka przeczytała kilka fragmentów książki o przygodach „skarpetkowych” bohaterów, które wyruszyły w świat, robiąc przy tym karierę i przeżywając niesamowite przygody. Dzieci nie tylko z uwagą słuchały bajecznych opowieści, ale też aktywnie udzielały odpowiedzi na kierowane do nich pytania. Zebrani entuzjastycznie przyjęli także opowieść detektywistyczną autorki „Pięć sprytnych kun” z niesamowitymi miniaturkami bohaterów, które mogli ujrzeć na żywo.
Mamy nadzieję, że to niezapomniane autorskie spotkanie z panią Bednarek będzie zachętą dla dzieci do sięgnięcia po książki tej autorki
Dziękujemy za współudział w organizacji spotkania Bibliotekom szkolnym.